Вентиляція Львів. Проектування та монтаж систем вентиляції у Львові

Для чого потрібна вентиляція?

Вентиляція – зміна повітря у приміщенні, згідно визначеної потреби, заміна відпрацьованого повітря на свіже, нове. У розумінні вентиляція усі бачать вентилятор та шум повітря. Вентиляція одним реченням, це транспортування повітря. Вентиляцію розділяють на побутову та промислову(ще кажуть комерційну). Почнемо розглядати вентиляцію по цих типах детальніше.

Побутова вентиляція призначена в основному для видалення із приміщення запахів(кухня та вбиральня) та викинути вуглекислий газ, що видихають люди та їх домашні тварини. Для прикладу: Виділення СО² дорослою людиною л/год.

Стан людини Виділення СО2 , л/год
Під час відпочинку лежачи 10 ... 12
Під час відпочинку у позиції сидячи 12 ... 15
Легка праця в кабінеті (аудиторії) 19 ... 24
Праця середньої тяжкості, гімнастика 33 ... 43
Тяжка праця, танець, теніс 55 ... 70

Це відповідає приблизно таким показникам споживання повітря, адже повітря це суміш газів, у тому числі і кисню, який необхідно компенсувати в наслідок метаболізму(життєдіяльності) організму:

Стан людини Необхідність у повітрі м³/год.
Під час відпочинку лежачи 20
Під час відпочинку у позиції сидячи 25...30
Легка праця в кабінеті (аудиторії) 30...40
Праця середньої тяжкості, гімнастика 40...50
Тяжка праця, танець, теніс 50...60

Здається, що тут складного, відкриваємо вікно і вся вентиляція. Але не усе так просто. Ви подивіться навколо себе. Якщо зараз зима, погодьтесь, що це не найкраща ідея, а тим-паче, якщо Ви вирішили відчиняти вікна перед сном. І ще. Якщо Ваші вікна виходять на одну із магістралей великого міста, або, скажімо, з Вашого вікна відкривається пейзаж із фабричними трубами...

Вентиляція в оселі, коли не вистачає «мікровентиляції» через вікна і присутні вищеописані фактори, стає важливим пунктом у Вашому побуті.

Вентиляція у класичному вигляді – це вентиляційна гратка на каналі у вбиральні та на кухні. На запитання : «А звідки візьметься свіже повітря?»

Відповідь проста та банальна: із нещільностей у вікнах. На сьогоднішній день фактично усі ми встановили собі вікна герметичні та щільні, але пил та шум заставляє забути про «мікровентиляцію». Та навіть проживаючи у горах із чудовим гірським морозним повітрям... Власне, на цьому також необхідно зупинитись для деяких роздумів. Гірське морозне повітря, а особливо, коли його необхідно багато(внаслідок роботи печі, чи приготування їжі із включеною «витяжкою») відкривання вікон стає проблемою. Холодне повітря, а в сильні морози, навіть пара, створює дискомфорт.

Сучасна система вентиляції має у собі фільтр, нагрівач повітря в холодний період року, та охолоджувач у теплий. Крім цього, система автоматики запобігає аварійним ситуаціям, сповіщає Вас про забруднення фільтра, при різких перепадах зовнішньої температури сама вимикає вентилятор. Все частіше заможні люди використовують в своїх домівках систему «розумний будинок». Сучасна автоматика дозволяє інтегрувати вентиляцію, кондиціонування та опалення у цю систему.

Проектування систем вентиляції

Тепер про комерційну вентиляцію. Вентиляція для промисловості відрізняється не лише розмірами та потужностями. Тут метод більше-менше, обійдусь-необійдусь не пройде. В загальному, якщо є необхідність проставити усі крапки над «і», будемо розмовляти технічно. Існує чотири методи розрахунку вентиляції:

 • По кратності повітря на приміщення. Якщо ми візьмемо для обрахунку зал ресторану шириною та висотою 5 х 5м, та висотою 4м, та перемноживши ці величини отримаємо об'єм (100м³). Для закладів типу ресторан необхідна кратність повітря(скільки разів міняємо весь об'єм повітря приміщення), що становить 8 – 12 крат, отримаємо: 5 х5 х4 х10 = 1000м³/год. Необхідно подати та видалити 1000м³/год.
 • По розрахунку на кількість людей(обладнання, тощо). За цим методом ми розраховуємо так: у ресторані 25 посадочних місць. На одного відвідувача необхідно 40м³/год. повітря. Отримаємо 25 х 40 = 1000м³/год.
 • По методу вловлювання(захоплення) забрудників. Це можуть бути запахи, пил, дим, тирса, тепло та ін. Наприклад: розрахункова швидкість захоплення запахів і зайвого тепла із побутової кухонної плити – 0,15 – 0,2 м/с, для промислової кухні – 0,2 – 0,3м/с. Кухонна плита -0,6 х 0,6м.:
  • 0,6 х 0,6 х 0,2 = 0,072 м³/с х 3600(секунд у годині) = 259,2 м³/год. – для побутової кухні.
  • 0,6 х 0,6 х 0,3 = 0,108 м³/с х 3600(секунд у годині) = 388,8 м³/год. – для промислової кухні.
 • По гранично допустимій концентрації шкідливих речовин, що виділяються у повітря. Розраховують згідно дослідних даних та нормативних актів: пил міді допускається не більше ніж 1 мг/м³; аміаку – до 35 мг/м³; нікотину – до 0,5 мг/м³; пероксиду водню – до 1,4 мг/м³.

Коли стає відомим кількість повітря яку необхідно подати і/та видалити із приміщення. Підбирають вентилятор необхідного типу, розміру та потужності. Вентилятори бувають звичайного виконання та вибухобезпечні(ті що можуть транспортувати суміш вибухонебезпечних газів), кислотостійкі, для транспортування газоповітряних сумішей із високою температурою(до 100°С, до 200°С, до 400°С, до 600°С), пило-повітряної суміші(дерев'яна тирса, металевий пил). Також вентилятори поділяються на вентилятори низького тиску(до 1000м³/год.), середнього(до 2000м³/год.) та високого(від 2000м³/год.). Ще вентилятори бувають шумоізольованого виконання, прямокутні, квадратні, осьові радіально-осьові, радіальні, дахові, камінні, із ЕС двигуном низького електроспоживання.

Монтаж систем вентиляції

Потім підбирають повітропроводи для транспортування повітря, чи газоповітряної(пило-повітряної) суміші. Повітропроводи, в залежно із призначення та умов експлуатації поділяють на:

 • Нержавіючі, для високотемпературних та хімічно-активних сумішей.
 • Пластикові, для хімічно-активних сумішей.
 • Оцинковані.
 • Гнучкі алюмінієві, стальні нержавіючі, одно чи багато слоїсті.
 • Гнучкі полімерні.
 • Цегляні, бетонні блоки-канали, керамічні блоки-канали.
 • Тканинні каркасні.

Коли повітря по повітропроводах через регулювальну арматуру та устаткування для підготовлення повітря транспортується до кінцевої точки – повітророзподільника. Повітророзподільники також, як і вентилятори та трубопроводи мають дуже багато типів та призначень. Який вибрати повітророзподільник визначає проектант, технолог устаткування і навіть дизайнер у змозі підібрати те що найбільш до смаку, що крім лише технічної необхідності зможе досить вишукано доповнити інтер'єр.

Якщо у Вас питання вентиляції не стоїть гостро, вартує задуматись уже. Якщо необхідність вентиляції постало критично, не зволікайте. Повітря це те, без чого обійтись можна лише дуже і дуже короткий час, лише кілька хвилин.