Кондиціонери Львів, встановлення та монтаж систем кондиціонування у Львові

Компанія " ТрионБуд " пропонує Вам встановлення ( монтаж) кондиціонерів у Львові за доступними цінами , в максимально короткі терміни і на дійсно професійному рівні. У нашій компанії працюють тільки сертифіковані фахівці, яким під силу виконання робіт будь-якої складності !

Саме від якості установки кондиціонера залежить те , як довго він буде радувати Вас своєю безперебійною роботою . Ви повинні розуміти , що становлення кондиціонера , це досить складна процедура , яку повинні здійснювати виключно професіонали. На сьогоднішній день уЛьвові існує величезна кількість компаній , які здійснюють монтаж кондиціонерів , однак лише деякі роблять це справді професійно і готові надалі брати на себе гарантійні зобов'язання.

Ми цінуємо наших клієнтів і тому компанія " ТрионБуд" , бере на себе зобов'язання з гарантійного і післягарантійного обслуговування ! Крім того , ми з задоволенням зробимо чистку , дозаправку і повне технічне обслуговування будь-якого кондиціонера.

Стандартний монтаж

Стандартний монтаж є найбільш поширеним , а також простим варіантом встановлення кондиціонера у випадку, якщо :

- Внутрішній блок кондиціонера встановлюється на стіні поряд з вікном або на стіні , що примикає до вікна ;
- Висота стелі не повинна перевищувати 3,5 метрів. Зовнішній блок кондиціонера встановлюється під вікном таким чином , щоб верхній край зовнішнього блоку був не вище рівня підвіконня ;
- Якщо система кондиціонування встановлюється на 1-му поверсі , то зовнішній блок монтується за допомогою драбини , на висоті до двох з половиною метрів;
- Комунікації всередині приміщення закриваються пластиковим білим коробом 60х60 мм ( крім кабелю живлення) ;
- Комунікації зовні будівлі розташовуються уздовж стіни , при цьому їх укладання в декоративний короб не проводиться;
- Загальна довжина фреонових комунікацій не повинна перевищувати 5 ( п'ять ) метрів .

Принцип роботи кондиціонера

kond_princyp

Зрозуміти, як влаштований кондиціонер і звідки в тридцятиградусну спеку береться освіжаюча прохолода, не так вже складно. Розглянемо це на прикладі спліт-системи. Як відомо з шкільного курсу фізики, при випаровуванні будь-яка рідина поглинає тепло. Якщо налити на руку спирт або одеколон, тут же відчуєш холод. І навпаки, при конденсації пари тепло виділяється. Саме цей відомий принцип і експлуатує будь-який кондиціонер.

Як влаштований кондиціонер?

Кондиціонером є замкнутий герметичний контур, усередині якого рухається спеціальна речовина – хладогент. Випаровуючись в одному місці, він поглинає тепло, а конденсуючись в іншому – виділяє поглинене тепло. Обмін теплом хладогента з повітрям відбувається через повітряні теплообмінники, які є мідними трубками, забезпеченими тонкими поперечними алюмінієвими пластинками. Щоб процес теплообміну між хладогентом і повітрям йшов швидше, повітря через теплообмінники продувають за допомогою вентиляторів. По назві процесу, що відбувається в теплообміннику, один з них називають випарником, а інший – конденсатором.При роботі кондиціонера на «холод» як випарник виступає внутрішній блок (що знаходиться в приміщенні) теплообмінник, а як конденсатор – зовнішнійблок (що знаходиться поза приміщенням). При роботі кондиціонера на «тепло», теплообмінники міняються ролями. Суть процесу викладена, але в чому секрет фокусу?Річ у тому, що холод не «проводиться», а відбувається перенесення тепла з одного місця в інше за допомогою хладогента. Завдяки цьому і з'явився термін «тепловий насос». З цієї ж причини кондиціонер «проводить» тепло або холоди приблизно в 3 рази більше, ніж споживає електроенергії – факт, що викликає подив у людей, необтяжених знанням холодильної техніки.

 

Що за диво – машина з ККД 300%? І чому це загадкову речовину «хладогент» то поглинає, то віддає тепло, адже з шкільного курсу фізики відомо, що воно завжди переходить від більш нагрітого тіла до менш нагрітому? Що примушує хладогент переносити тепло з приміщення, в якому трохи більше 20 градусів на вулицю, де деколи буває під 40?Все не просто, а дуже просто! З тієї ж шкільної фізики відомо, що температура фазового переходу (випаровування або конденсації рідини) залежить від тиску, при якому відбувається процес. Залежність нелінійна і монотонна – чим більше тиск, тим більше температура фазового переходу. Далі – більше! Для того, щоб рідкий хладогент кипів, перетворюючись на пару і поглинаючи з навколишнього повітря тепло, в теплообміннику необхідно створити тиск, при якому температура фазового переходу буде нижча, ніж температура навколишнього повітря. І навпаки, пароподібний хладогент віддаватиме тепло повітрю, перетворюючись на рідину, якщо створити тиск, при якому температура фазового переходу буде вища за температуру повітря.

Але для того, щоб кондиціонер запрацював, в замкнутий контур потрібно вбудувати ще як мінімум два елементи. Це компресор, що підвищує тиск до тиску конденсації, який встановлений в контурі перед конденсатором, і пристрій, що дроселює, знижує тиск до тиску випаровування, перед випарником.

Перераховані п'ять елементів:

  1. замкнутий контур з хладогентом;
  2. зовнішній теплообмінник;
  3. внутрішній теплообмінник;
  4. компресор;
  5. дроселюючи пристрій-ТРВ;

складають основу холодильного контура будь-якого кондиціонера, від найпростішого до найскладнішого. Для того, щоб кондиціонер міг працювати не тільки на холод, але і на тепло, в контур необхідно додати чотириходовий вентиль. Його завдання «перетворювати» випарник на конденсатор і навпаки. Такий кондиціонер називають кондиціонером з реверсивним циклом, який може переносити тепло не тільки з приміщення на вулицю, але і навпаки.

Типи кондиціонерів

kond_typy

Віконний кондиціонер

Віконний тип простій і дуже примітивний. Є моноблочним, врізається у віконний отвір або в стіну. Встановити його може звичайний обиватель, якщо з'являється бажання різати раму вікна або довбати стіну. Ніякого особливого інструменту для нього не потрібно. Виробництво віконників добре відпрацьоване за багато років, звідки і береться їх довговічність. Добре знайомі нам по державних будівлям, де з вікон стирчали, а подекуди і зараз стирчать віконні кондиціонери, вироблені в Баку. У свій час Бакинський завод їх робив на експорт і навіть зараз в Австралії і на Кубі можна зустріти на фермах цілком добре працюючі бакинські кондиціонери БК, відгомін старого часу.

Проте, віконний тип має істотні недоліки.

По-перше, якщо Ви музикант, то під час роботи віконника його компресор даватиме знати про себе шумом постійно і додавати у ваші музичні твори новизну. У віконному типі, оскільки він моноблочний, компресор знаходитиметься у Вашому приміщенні і безшумно працюючих компресорів поки що ніхто не винайшов.

Про другий мінус може розповісти сама назва цього типу - віконний.

Встановлюється він безпосередньо у вікно, дружити з шторами і жалюзями кондиціонер не стане і, якщо його прикрити шторою, ефекту від його використання не буде. Прохолодно буде не у Вас в кімнаті, а між шторою і вікном.

Неприємною в грошовому плані буде і установка віконника у вже існуючий склопакет, така установка може коштувати дорожче самої спліт-системи. Є ще цілий ряд дрібниць, як і те, що його установка погіршуватиме освітленість.

Беззастережним плюсом є низька ціна віконного типу і можливість невеликої подачі свіжого повітря в приміщення. При низькому бюджеті будівництва бізнес установи не дуже високого класу можна обійтися віконними кондиціонерами і замовити вікна під розмір і окрім низької вартості спліт-системи можна непогано заощадити на його монтажі. Як мовилося вище, для його установки фахівців з кондиціонування можна і не викликати.

Спліт-система

Спліт-системи, як тип кондиціонера на відміну від віконних, діляться самі по собі ще на типи. Під типом спліт-системи в основному розуміють тип внутрішнього блоку, зовнішні блоки по принциповому пристрою фактично однакові для побутового діапазону. Спліт-система має два блоки - внутрішній і зовнішній. Найгаласливіший з них, де знаходиться компресор, виноситься на вулицю, а внутрішній, відповідно, усередині приміщення.

Спліт-система з внутрішнім блоком настінного типу. Набули найбільшого поширення в квартирах, невеликих офісних приміщеннях. Якщо в приміщеннях давно вже виконаний ремонт, є одним з якнайкращих способів не псувати інтер'єр і добитися освіжаючої прохолоди. Мають масу переваг: достатньо малошумні, і за ціною значно дешевше спліт-систем іншого типу. Також в своєму діапазоні холодильної потужності є монополістами - інші типи спліт-систем не мають холодильної потужності нижче 3,5 кВт. І при кондиціонуванні невеликого кабінету настінний тип спліт-системи не має конкурентів.

Спліт-система з внутрішнім блоком підлого-стельового типу. У квартирах не прижилися, і така недружелюбність має свої причини. У разі установки під стелею потік охолодженого повітря могутнім струменем поступає в обслуговуване приміщення. У разі установки в підлоговому варіанті, наприклад в перенаселеному працівниками офісі, приносить менше дискомфорту працівникам, ніж наприклад настінний кондиціонер. Будь-який кондиціонер створює біля себе «мертву зону», де рухливість повітря буде дуже високою. У настінних блоків це до 3 метрів, у підлогових - 1 метр. У підлоговому варіанті охолоджене повітря йде вгору і нікому особливо не заважає. Отже, підлогово-стельові кондиціонери в основному «живуть» в офісах, супермаркетах, витягнутих великих приміщеннях.

Спліт-система з внутрішнім блоком касетного типу. Цей тип не простій і вимагає підвісної стелі, без нього виглядатиме достатньо дико. Внутрішній блок цього типу вмонтовується в міжстельовому просторі між капітальною стелею і підвісною або підшивною. При цьому можна бачити тільки декоративні грати, а не кондиціонер цілком. Розміри видимої частини, декоративних грат, стандартизовані під розміри панелі 600 мм х 600 мм або 1200х1200 мм. Повітря з приміщення для охолоджування забирає через центральні грати, а повертає в приміщення через жалюзі в чотирьох напрямах, чим достатньо ефективно охолоджує великі приміщення. У таких приміщеннях як операційні зали банків, у великих офісах, залах супермаркетів застосування касетних кондиціонерів не псує інтер'єр, ефективно і швидко охолоджує.

Касетний тип блоку має ще одна перевага - дозволяє підмішувати 10-15 % свіжого повітря, хоча даною перевагою на практиці користуються рідко.

Спліт-система з внутрішнім блоком канального типу. Канальний внутрішній блок має масу переваг в порівнянні зі своїми побратимами інших типів спліт-систем. Розміщується внутрішній блок канального типу, як і касетний кондиціонер, в міжстельовому просторі. Повітря розподіляє по мережі повітроводів.

Одному "канальнику" цілком під силу охопити до 10 дрібних приміщень, де необхідна холодопродуктивність по кожному приміщенню не перевищує 1,3 кВт. Якщо в кожній такій кімнаті встановити по окремій настінній спліт-системі, а мінімальна продуктивність будь-який настінною спліт-системи нижче 1,8 кВт не буває, перевага установки кондиціонування канального типу приємно здивуює ціною в порівнянні з установкою 10 окремих настінних спліт-систем.

Останнім часом, в Києві і не тільки, кондиціонування канального типу встановлюють і в квартирах. По-перше, їх дуже люблять дизайнери, дуже педантичні люди, що не терплять, на їх думку, «страшні» внутрішні блоки настінного, підстельового типів, що заважають грандіозній дизайнерській думці.

І дійсно, хоча канальний блок і вимагає опустити стелю на 20-30 см, цілком можливо розмістити внутрішній блок ( а його висота у багатьох виробників вже не перевищує 20 см) в антресолях, коморі або підсобному приміщенні. Мережа повітроводів проводять по коридору і роздачу повітря в житлові приміщення здійснюють через грати з коридору, чим економитися висота стель в кімнатах.

Ще однією незаперечною перевагою є те, що при використанні внутрішнього блоку цього типу можна підмішувати до 20 % свіжого повітря. Але є і зворотна сторона - не варто забувати, що свіжим повітрям Ви зможете бути забезпечені тільки тоді, коли на вулиці не нижче - 5 С. Інакше Ви просто можете вивести з ладу пристрій.

Якщо Ви хочете подачу свіжого повітря цілорічно, то для цього необхідна установка окремої припливної системи з обробкою зовнішнього повітря, установка невеликого електротена, комплекту автоматики, що з одного боку збільшує вартість такої системи, але з іншого боку дозволяє мати комфортні умови круглий рік. Докладніше, як це здійснюється, Ви можете подивитися в статті Як здійснюється підмішування свіжого повітря

Спліт-системи з внутрішніми блоками канального типу мають і недоліки. Окрім необхідності наявності підвісної стелі, така система не дозволяє регулювати температуру в кожному приміщенні індивідуально. Датчик температури встановлюється в пульті управління кондиціонером, і розмістити Ви його можете тільки в одній кімнаті. Відповідно, виставивши температуру в цій кімнаті нижчою, матимете температуру і в інших кімнатах нижче.

Іншою проблемою буде те, що кожне з приміщень може мати різний тепловий режим, одна кімната може виходити вікнами на південь, інша на північ. Може утворитися ситуація, коли в одній кімнаті буде максимальне теплове навантаження, а в іншій мінімальна. На жаль, установка індивідуального регулювання температури по кожній кімнаті у вартості наближатиметься до вартості всього устаткування.

Ну і останнім недоліком такої системи є те, що монтажу канального типу кондиціонування повинен передувати хороше проектне опрацьовування, розрахунок перетинів повітроводів. Інакше Ви можете отримати ситуацію, коли в одній кімнаті надмірно холодно, а в іншій навпаки жарко.

Мульти спліт-системи

У цих системах до одного зовнішнього блоку можна під'єднати відразу декілька внутрішніх блоків. Основна перевага мульти спліт-систем це наявність одного зовнішнього блоку. В умовах міста, особливо в центрі, велику кількість зовнішніх блоків кондиціонерів, що висять на стіні, не тільки псують фасад будівлі, але не залишають іншого вибору, як використання мульти спліт-системи.

Якщо говорити про приватний будинок за містом, ситуація аналогічна - зовнішні блоки кондиціонера, що висять під вікнами котеджу ніяк не можуть зійти за елемент архітектури. Зовнішній блок можна цілком розмістити на рівні землі на спеціально виконаному для цього бетонному майданчику.
Останніми роками найбільшої популярності набувають мульти спліт-системи, в яких до зовнішнього блоку можна під'єднати внутрішні блоки різних типів: настінні, стельові, касетні і канальні. Максимальна кількість внутрішніх блоків,які під'єднані до зовнішнього у різних виробниках різна.

Мультизональні системи. (VRF або VRV системи)

VRV або VRF системи є найостаннішим і інноваційним досягненням в кондиціонуванні повітря. За принципом роботи це ті ж самі мультиспліт-системи, але з можливістю підключення до 64 внутрішніх блоків. Важливою перевагою мультизональних систем є різноманітність внутрішніх блоків.

Останнє покоління таких систем має одну з незаперечних переваг - максимально допустима довжина фреонових трас до 1000 метрів, що в умовах центральних вулиць міста дозволяє винести зовнішній блок в таке місце, де він не псуватиме фасад. Дані системи неймовірно економічні і довговічні.

Середній термін їх експлуатації до 25 років, в порівнянні з побутовими спліт-системами 6-10 років. Інтелектуальна система управління роботою дозволяє досягти максимальної економії при роботі деяких внутрішніх блоків в режимі охолоджування, а інших в режимі тепла. Система VRV (VRF) дозволяє перенести частину тепла з одного приміщення в інше. При цьому споживання системи знижується майже в 2 рази.

Встановлюють такі системи найчастіше в бізнес-центрах, торгових центрах, урядових установах і на багатьох інших об'єктах, де необхідна центральна система кондиціонування великої кількості приміщень.

Прижилися такі системи і в елітних котеджах. Змонтована система VRV(VRF) дозволяє власникові котеджу забути на довгий час про проблеми комфортної температури. Інтелектуальне управління системою максимально спрощує експлуатацію системи за принципом «мені потрібна комфортна температура - включив і забув».